„Eile oli vaja“ ehk miks on vaja kiirhanget?

11.03.2019

Kuigi vanasõna ütleb: „mis kaua tuleb, tuleb kauniste“, siis reaalses elus seda „kauniste“ tulemist pole tihti aega ära oodata. Eriti kui veel mõni jupijumal piitsaga seljas istub ja eriti kurjasti veel siis, kui tähtajad just tema süül ammu lõhki.

Enamikele on tuttav see „eile oli vaja“ situatsioon ja pakkumist pole kelleltki veel küsitudki. Me ei tea, kuidas põllumajanduses või inimeste palkamises asjad käivad, aga IT-valdkonnas on see nüüd võimalik. Põllumehed ja HR-inimesed, ärge palun solvuge! See oli lihtsalt kõnekujund.

Ei, ajamasinat me leiutanud veel pole, aga sellise võimaluse lõime küll, et saaks hankida seadmeid ja teenuseid nii, et pakkumiste tähtaeg on 4 tundi alates hanke avalikustamisest. Neli tundi tundus selline optimaalne aeg, mille jooksul jõuavad pakkujad reageerida ja kogu tellimise/ostuprotsess võiks tööpäeva sisse ära mahtuda. Kui aga on veel kiirem, siis on ilmselt mõistlik minna ühe pakkuja juurde ja tehing ära teha, pakkumiste küsimise ja võrdlemisega siis enam tegeleda ei jõua.

Kui aga kogu protsess võib 1-2 tööpäeva sisse ära mahtuda, siis proovi Get IT Wise-i kiirhanget. Meile on lisandunud ka üsna palju uusi pakkujaid – kontaktide arv, kelleni hanke kutsed jõuavad, ulatub juba pea sajani.

IT-hankekeskkond seadmete, talentide ja know-how hankimiseks