Tavaline hankeprotsess vs Get IT Wise – kus on võit?

24.04.2019

Enne Get IT Wise keskkonna loomist tegime ettevõtete IT eest vastutavate inimeste seas küsitluse. Teiste murede hulgas, mis inimesi vaevas (peale kaela- ja südamevalu :)), oli enamikel esimesel real seadmete ja teenuste sisseost. See oli oluline, aga seda teha kellelegi ei meeldinud, samas sõi see ära liiga palju aega.

Vajadus seda probleemi lahendada oli ilmselge.

Nüüd aga on, huvitav-huvitav, ei joostagi uue tööriista peale tormi (mis ei tähenda, et kasutajaid ei oleks, vastupidi – huvi on korralik, aga võiks rohkem olla). Iga uus asi aga nõuab harjumist, sest muutused on ju teadagi hirmutavad.

Selleks, et keskkonna kasutamise otsus kergemini tuleks, vaatame eelised veel korra üle. Seda hirmu enam pole, et pakkumisi ei tuleks. Mõned hanked on saanud üle 10 pakkumise, mis on kindlasti lihtsa sülearvuti ostu puhul selge overkill, aga küll aja jooksul kõik paika loksub. Samuti küsitakse järjest rohkem lihtsalt nõu, et teha arukamaid otsuseid ja järgmiste hangete tingimusi paremini ette valmistada.

Panime tabelisse kogu protsessi.

Tabelist jäi välja kättetoimetamine ja selle kiirus, sest see on võimalik hanke tingimustesse sisse kirjutada ja on igati kokkulepitav igasuguse hankeviisi puhul.

Lisa enda jaoks tabelisse ajakulu.

Mõlemat liiki hankele kuluv aeg korruta läbi oma tunnihinnaga ja siis alles näed, mida võib ettevõttele maksma minna üks lihtne serveri või teenuse sisseost.

Tulemus on käes – nüüd hankima ja kindlasti ka nõu küsima!

Ei sina ise, ega ka sinu ülemused ei taha sind sellisena näha.

Tutvu keskkonnaga ja loo endale tasuta konto kohe siit >

IT-hankekeskkond seadmete, talentide ja know-how hankimiseks